• Tüm Kategoriler
  • Seçiminizi Daraltın

   Sadece

   Aradığınız ürüne en hızlı şekilde ulaşabilmek için daraltma seçeneklerini kullanabilirisniz.

   Erişte Makinesi Fiyatları ve Modelleri

   Erişte makinesi, ev ortamında istediğiniz malzemelerle taze makarna ve erişte yapmanızı sağlar. Makarna hamurunu istenilen kalınlıkta açmayı ve kesmeyi zahmetsiz hale getirir. Ev tipi makarna makineleri genellikle bir kol yardımıyla döndürülen merdanelerden oluşan manuel makinelerdir. Daha seri üretim yapan otomatik erişte makineleri ise daha çok ticari kullanım için uygundur. Erişte makinesi kullanarak, daha az çaba ile makarna yapabilir, aynı zamanda makarnanızda kullanabileceğiniz malzemeleri de seçebilirsiniz. Katkı maddesi içermeyen tamamen doğal ve lezzetli makarnalar hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız makarnaları taze olarak tüketebileceğiniz gibi kurutarak mevsimlik makarna ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 

   Erişte Makinesi Nedir ?

   Makine tasarımına bağlı olarak manuel ya da otomatik motorlu olarak satışa sunulan erişte makineleri, hamuru açmak, uzatmak ve istenen boyda kesmek için tasarlanmıştır. Genellikle, paslanmaz çelikten yapılmış erişte makineleri, makarna ya da erişte yapmak için hamuru farklı kalınlıklarda açabilen merdaneler ve kesme bıçaklarına sahiptir. Merdaneler çoğu durumda anodize alüminyumdan yapıldığından, hamur işlem sırasında merdanelere yapışmaz. Merdanelerin arasındaki boşluk değiştirilerek, hamur kalınlığı ayarlanır. Seçilen ayara bağlı olarak, makarna hamuru ince ya da kalın açılabilir.

   Ev İçin Manuel Erişte Makinesi

   Manuel ya da otomatik erişte makineleri farklı tasarımlara sahip olsa da hepsi benzer şekilde çalışır. Hamur, ince ve uzun tabakalar elde etmek ve düzleştirmek için merdanelerin içinden geçirilir. Daha sonra açılan hamur parçaları istenilen uzunlukta kesilir. Erişte makinesi satın alırken ne tür bir güç kaynağı kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Makine seçimi, makineyi ne sıklıkta kullanacağınıza bağlı olacaktır. Ayrıca, ne kadar makarnaya ihtiyacınız olduğunu da düşünmek isteyebilirsiniz.  Ev tipi makinelerin büyük bölümü manueldir. Genellikle ticari ortamlarda kullanılan motorlu makineler ise otomatik çalışır. Makarna üretim süreci oldukça hızlı ve kolaydır. Şefin tek yapması gereken, un, su ve yumurta gibi malzemeleri makineye yüklemektir. 
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.